KONST / Litografier / Färglitografi 15249338
*
nr 1524 9338
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Signerad, numrerad 174/350, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x88 cm
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 19:37:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 10:23:39
1
250 kr
27/2 18:08:15
2
200 kr
27/2 18:08:15
1
250 kr (Budbetjänt)
27/2 19:32:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Roj Friberg
nr 1524 9338
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Signerad, numrerad 174/350, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 54x74 cm, yttermått inklusive ram: 70x88 cm
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 10:23:39 | 1 | 250 kr |
27/2 18:08:15 | 2 | 200 kr |
27/2 18:08:15 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:32:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk mÃ¥lare, tecknare, skulptör och grafiker.Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49